Oligo.DX – żel na cellulit, cellulitis, usuwanie cellulitu, zwalczanie cellulitu

OLIGO.DX

Domowe sposoby na cellulit

W domu z cellulitem można walczyć na wiele różnych sposobów. Istotą takich terapii jest niska cena i kontrola, którą nad nimi posiadamy. Możemy stworzyć własny gabinet chirurgiczny, a w dodatku nie musimy przy tych sposobach stosować skalpela. To zawsze powinna być ostateczność. Chociaż bez wątpienia domowe metody wymagają od nas poświęcenia znacznej uwagi i pewnej systematyczności. Cóż jednak znaczy czas, kiedy idzie o urodę.

Domowe terapie na cellulit w większości wypadków opierają się na stosowaniu konkretnych preparatów na tę przypadłość. Ich główną siłą jest działanie profilaktyczne. Ale nie ma się co czarować i zaklinać rzeczywistości. Same maści, czy kremy nam nie pomogą. Trzeba je połączyć z ćwiczeniami, do tego muszą być one powtarzane systematycznie. Rezultaty powinny być widoczne już po miesiącu. Oczywiście czas ten może się wydłużyć zależnie od stopnia zaawansowania cellulitu. I trzeba sobie uzmysłowić, że preparaty te pomagają na dwa pierwsze fazy tego skórnego problemu.

Co jeszcze można zrobić? Przede wszystkim profilaktyka. Jednym ze sposobów niedopuszczenia do pojawienia się pomarańczowej skóry ( bardziej przyziemna nazwa cellulitu) jest peeling. Wystarczy zwykła sól kuchenna z dodatkiem oliwy. Pierwszy składnik złuszcza naskórek i poprawia krążenie krwi, przy okazji pomaga pozbyć się toksyn. Jest to więc działanie w walce z cellulitem jak najbardziej pożądane. A oliwka? Działa łagodząco na skórę. Aby z kolei ją wygładzić można smarować ciało cytryną. I wbrew pozorom nie jest to dziwne. W preparatach wygładzających i ujędrniających skórę często stosuje się kwasy owocowe. Cytrynę można również przegotować z wodą. Picie takiego specyfiku pozwala pozbyć się z organizmu toksyn. Możemy też wykorzystać kawę rozpuszczalną. Należy ją połączyć z cynamonem i kakao. Tak stworzoną masę o konsystencji papki nałożyć na skórę i owinąć folią (na około pół godziny). Kofeina pozwala spalać tłuszcz, a cynamon rozgrzewa i działa łagodząco na skórę.

Oczywiście to nie jedyne domowe sposoby na cellulit. Są jeszcze kąpiele w olejkach eterycznych, specjalnie rodzaju masaż skóry, czy picie zielonej herbaty. Klamrą spinającą wszystkie takie metody jest oczyszczanie ciała z toksyn i ujędrnianie skóry.

Zamów Teraz!