Oligo.DX – żel na cellulit, cellulitis, usuwanie cellulitu, zwalczanie cellulitu

OLIGO.DX

Czym jest cellulit?

Cellulit – pojęcie znane przez większość kobiet nie tylko z nazwy, ale również z doświadczenia. Skórka pomarańczowa zwykle pojawia się na udach, pośladkach, ale także biodrach i piersiach. Te widoczne nierówności skóry mogą przypominać skórkę od pomarańczy. Owy defekt kosmetyczny jest kłopotliwym problemem dla wielu kobiet. Przyczyny cellulitu są różne - od prowadzenia złego trybu życia poprzez doświadczanie częstych stresów. Nierówności w skórze są przejawem złego funkcjonowania układu limfatycznego. Jednak eksperci nie uważają cellulitu za chorobę, a problem kosmetyczny.

Z wiekiem nasza skóra traci coraz więcej kolagenu i elastyny, które zapewniają wytrzymałość i elastyczność. Wynikiem tych procesów biologicznych są nie tylko zmarszczki, ale również cellulit. Tkanka tłuszczowa gromadzi się w coraz większych ilościach i uciska na otaczające naczynia krwionośne. Mając niewystarczający dopływ krwi nie pozwala na odpływ szkodliwych substancji do układu chłonnego. Rezultatem jest brzydki wygląd skóry, który może przekształcić się w kilka stopni nasilenia.

Czy cellulit jest problemem tylko osób starych i otyłych?

Skóra, z wypukłościami i dołki są nie tylko zmorą starszych kobiet z nadwagą, ale również młodych i szczupłych dziewczyn, w tym również modelek. Z powstaniem cellulitu związane są zmiany hormonalne, które mogą wystąpić już w okresie dojrzewania. Z wiekiem postęp defektu jest zwykle gorszy, szczególnie po menopauzie. W ostatnich latach pojawianie cellulitu obserwuje się również u mężczyzn, chociaż problem ten wciąż jest postrzegany jako coś dotyczącego wyłącznie kobiet.

Podstawy leczenia

Cellulit jest powszechnie uważany za chorobę cywilizacyjną, która jest stosunkowo trudna do uniknięcia. Najważniejsze oczywiście jest zapobieganie, natomiast jeśli na skórze pojawią się zmiany ważne jest, aby podejmować działania i jak najlepsze metody, w celu zatrzymania jego rozwoju. Nikt jednak nie gwarantuje, że na zawsze pozbędziesz się cellulitu a jego zwalczanie pozwoli wygrać tę bitwę.

Większości z nas nie przyszłaby do głowy wizyta u lekarza z powodu skórki pomarańczowej. Zapewne pierwszym miejscem do jakiego się wybierzemy zauważając powstającą pomarańczową skórę będzie apteka bądź drogeria kosmetyczna. Kolejnym krokiem może być udanie się do salonu kosmetycznego, gdzie do zabiegów antycellulitowych stosowane są specjalne preparaty i aparatury.

Czy istnieje wiarygodny i sprawdzony sposób na pozbycie się cellulitu? Nowoczesne metody w walce z cellulitem to np. drenaż limfatyczny. Jak sama nazwa wskazuje, jest to technika masażu, który aktywuje układ limfatyczny. Jego praktyka rozpoczęła się w latach 30. ubiegłego wieku we Francji.

Predyspozycje kobiet do powstawania cellulitu

Kobiety cierpią na cellulit znacznie częściej niż mężczyźni, głównie z powodu biologicznych założeń. Żeńskie hormony zwane estrogenami wzmagające swoją ilość w momencie stosowania antykoncepcji hormonalnej, bycia w ciąży bądź w okresie przejściowym (pokwitanie, przekwitanie) są głównym bodźcem powodującym cellulit. Drugą przyczyną są właściwości komórek tłuszczowych. Znajduje się ich znacznie więcej niż w męskim ciele, mają nieregularny kształt i różną wielkość, dlatego też ich nadmierne namnażanie i utrudnione wydalanie powoduje, że dostrzegamy widoczne wgłębienia w ciele.

Zatrzymywanie się toksycznych substancji w organizmie i odkładanie się tłuszczu spowodowane jest:

 • małą aktywnością fizyczną,
 • siedzącym trybem pracy,
 • predyspozycjami genetycznymi,
 • otyłością,
 • ubogą dietą,
 • zmianami hormonalnymi,
 • niestrawnością – zaparciami,
 • ciągłym stresem,
 • paleniem tytoniu,
 • piciem w nadmiarze alkoholu i kawy,
 • ubogim nawadnianiem organizmu,
 • uciskającą bielizną,
 • zbyt obcisłym ubraniem,
 • długotrwałym staniem.

Dziedziczenie cellulitu może wpłynąć bądź nie na nasz wygląd ciała. Wszystko uzależnione jest od dbania o siebie od zewnątrz i na zewnątrz. Wiedząc, że w rodzinie problem cellulitu jest dość częsty warto uniknąć czynników ryzyka, takich jak palenie tytoniu, duża ilość kwaśnej, słodkiej żywności lub stresująca praca. Unikając wyżej wymienionych sytuacji możemy ograniczyć ryzyko pojawienia się cellulitu.

Stopnie zaawansowania cellulitu

 • Stopień 1: objawy cellulitu widoczne są dopiero po wykonaniu prostego badania.
 • Stopień 2: wypukłości na skórze widoczne są w naturalnej pozycji.
 • Stopień 3: nierówności są widoczne w pozycji leżącej i w każdym świetle. Skóra może być już obolała. Ten etap jest już bardzo poważny.
 • Stopień 4: znacznemu pogorszeniu skóry towarzyszy ból i obrzęk.

Antycellulitowe leczenie kompleksowe

Jeśli chcesz, aby walka z cellulitem była skuteczna, należy połączyć razem kilka czynników:

 • stymulacja układu limfatycznego,
 • zdrowa dieta,
 • aktywność fizyczna,
 • zdrowe odżywianie.

Antycellulitowy masaż to podstawa

Antycellulitowy masaż, wykonywany ręcznie bądź za pomocą aparatury zapewnieni prawidłową pracę węzłów chłonnych. Typowy masaż antycellulitowy wykonują masażyści i kosmetyczki. W salonach kosmetycznych praktykowany jest również drenaż limfatyczny. Zabieg ten może być wykonany tylko przez specjalistów. Zwykle jest to kosmetyczka bądź pielęgniarka, która przeszła specjalne szkolenie i może świadczyć tego typu usługi. Drenaż limfatyczny jest nowoczesną metodą, która zapewnia aktywacja układu limfatycznego. Stosuje się go nie tylko ze względów kosmetycznych, takich jak usuwanie cellulitu, ale również jako metoda leczenia wielu chorób (owrzodzenia podudzi, migrena, w celu eliminacji obrzęku). Wyróżniamy drenaż klasyczny i kosmetycznych. Podczas kosmetycznych koncentrujemy się na złagodzeniu złogów tłuszczu i poprawie pracy naczyń limfatycznych. Oczywiście z drenażu nie każdy może korzystać. Osoby mające problem z sercem, wątrobą lub nerkami, walczące z chorobą której towarzyszy gorączka nie powinny poddawać się zabiegowi. Należy zachować ostrożność podczas przeprowadzania zabiegu u osób cierpiących z powodu wysokiego ciśnienia krwi, astmy i ciężkich menstruacji. Po pierwszym zabiegu nie należy oczekiwać cudów. Oczywiście ważna jest regularność i wytrwałość. Limfatyczny drenaż, bądź masaż mechaniczny czy ręczny może być wykonywany codziennie. Zaleca się przechodzenie na zabieg co najmniej trzy razy w tygodniu. Jak często ma być wykonywany jest zależne od stopnia uszkodzenia skóry. Masaż powinien trwać 45 minut bez przerwy. Nie wolno zapominać o spożywaniu płynów, ponieważ stymulacja układu limfatycznego prowadzi do ich nadmiernej utraty.

Prosty mini masaż można wykonać również w domu. W sprzedaży w drogeriach kosmetycznych znaleźć można masażery, rękawice i myjki, których możemy używać w czasie prysznica bądź po jego skończeniu. Dodatkowo warto stosować kremy antycellulitowe. Ważne jest aby w swoim składzie zawierały takie składniki aktywne jak: ekstrakt z bluszczu, ekstrakt z głogu, ekstrakt z liści miłorzębu japońskiego, ekstrakty z kakaowca i guarany, kofeinę, L-Karnityna, wyciąg z kasztanowca, wyciągi z alg Laminaria i Fucus.

Zalety drenażu limfatycznego:

 • odwodnienie może być stosowane dla poprawy zdrowia, ale także problemów kosmetycznych,
 • rezultat jest widoczny natychmiastowo,
 • pomaga redukować i uwalniać szkodliwe toksyny,
 • jest to doskonałą alternatywą dla chirurgii.

Negatywne skutki:

 • odwodnienia może spowodować siniaki na ciele,
 • przeciwwskazaniami są różne choroby,
 • po wykonaniu drenażu limfatycznego może pojawić się zmęczenie,
 • zabieg może dawać uczucie bolesności i być nieco nieprzyjemny.

Zwiększenie aktywności fizycznej

Ekspansywne masaże będą bezużyteczne jeżeli nie wprowadzimy zmian w diecie i poprawić swoją aktywność fizyczną. Nie musisz katować się na siłowni. Wystarczy po prostu wybierając się na spacer bądź przejażdżkę rowerem ruszać się dość energicznie. Równie ważne jest to co jesz i pijesz. Organizm wymaga dostarczenia prawidłowej ilości płynów i pożywienia nie zakwaszającego jego.

Ćwiczenia aerobowe

Ćwiczenia, w których tlen aktywnie pomaga tracić tłuszcz nazywają się aerobikiem. Jest to dość intensywny ruch przez długi okres czasu. Serce w tym momencie ma zwiększoną częstotliwość ruchu. Ćwiczenia aerobowe to idealne ćwiczenia wspomagające usuwanie cellulitu. To nie tylko zwykłe podskoki i przysiady ale również pływanie, kolarstwo, szybkie chodzenie, itp. Zaleca się, umiarkowane ćwiczenia fitness ponieważ mogą pojawić się bóle mięśni, kończyn górnych i dolnych. Przed i po każdym wykonywaniu ćwiczeń należy pamiętać, aby rozciągnąć mięśnie – zmniejszy to ból mogący wystąpić dnia kolejnego.

Zmiana diety

Właściwa dieta jest podstawą zdrowego trybu życia jest bardzo ważne nawet wtedy, gdy chcemy pozbyć się cellulitu. Bazą powinno być jej zróżnicowanie i dostarczenie organizmowi niezbędnych dla jego funkcjonowania witamin i minerałów. Podstawową zasadą jest nie pomijanie żadnych ważnych składników żywności takich jak cukry i tłuszcze. Jednak konieczne jest spożywanie pokarmów w rozsądnych ilościach więc tłuszcze i słodkości nie powinny stanowić podstawy diety. Ważne są duże ilości owoców i warzyw bogatych w witaminy i błonnik. Zdrowe odżywianie polega również na jedzeniu 5 razy dziennie w małych porcjach.

Ważne jest aby twoje ciało spełniało kilka funkcji przyczyniających się do lepszego spalania tłuszczu. Zaliczamy tutaj dobre trawienie, krążenie krwi i wspomagana elastyczność skóry.

 • jabłka - zawierają witaminę C i duże ilości błonnika w swojej skórce,
 • cytryny - stymuluje drenaż toksyn, jest bogata w witaminę C,
 • papryka – to naturalny przeciwutleniacz,
 • ananas – zawiera duże ilości kolagenu,
 • rośliny strączkowe – są źródłem potasu który wspiera układ krążenia,
 • cebula - obniża poziom cholesterolu.

Podawanie płynów powinno odbywać się regularnie i powinno to być co najmniej 2-3 litry dziennie. Po pierwsze, zapewnia to lepsze usuwanie szkodliwych substancji z organizmu i nawilża skórę od wewnątrz. Napoje bezalkoholowe i pić soki z powodu dużej ilości cukrów prostych powinny być ograniczane.

Herbaty ziołowe zawierają substancje pozytywny wpływ na zdrowie. Herbaty ziołowe przygotowane np. pokrzywy i mniszka lekarskiego wspierają przemianę materii. Na rynku dostępne są różne mieszanki ziołowe używane do detoksykacji organizmu. Doskonała jest przede wszystkim z zielona herbata, który jest silnym przeciwutleniaczem. Według niektórych badań nawet może chronić przed rakiem. Zielona herbata obniża poziom cholesterolu, rozkłada tłuszcze, wspomagając w ten sposób utratę masy ciała. Nieodpowiednimi napojami są przede wszystkim alkohol i kawa. Tego typu napoje można pić tylko sporadycznie i w ograniczonych ilościach.

Zamów Teraz!